

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 400 mA |
| Output Voltage | 260 V |
| Max Supply Voltage | 52 V |
| Max Output Current | 6 A |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Switching Frequency | 1 MHz |
| Max Input Voltage | 52 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Max Output Voltage | 260 V |
| Duty Cycle | 95 % |
| Max Duty Cycle | 95 % |
| Clock Sync | No |
| Number of Output Phases | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | Transistor Driver |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
Stock: 608
Distributors
pcbx
Unit Price$1.06138
Ext.Price$1.06138
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.06138 | $1.06138 |
| 10 | $0.85181 | $8.51810 |
| 25 | $0.77863 | $19.46575 |
| 50 | $0.71173 | $35.58650 |
| 100 | $0.65058 | $65.05800 |
| 300 | $0.57740 | $173.22000 |
| 500 | $0.51245 | $256.22500 |
| 1000 | $0.48025 | $480.25000 |
